...zahrada - nejkrásnější obývák ...

Veletrh FOR GARDEN

Na návštěvě For Garden 2010

20. března 2010 v 9:23 | Pavel Ch.
Když jsem na začátku listopadu psal, že zahradnické jaro začne v Letňanech, ani jsem netušil, jak výstižné a přesné to je. V pátek 19.3. jsem veletrh navštívil a nejenom atmosféra, ale opravdu i počasí po opravdu dlouhé době nastavilo svou jarní tvář. V této příjemně jarní atmosféře se nesla i celá výstava. Organizátoři akce spojují do jednoho bloku více akcí, takže kromě zahradnického programu běží souběžně i další výstavy, třeba pro seniory nebo naopak pro malé děti a jejich rodiče. Při komentování mých pocitů se budu ovšem držet jenom zahradnické výstavy For Garden.
Na veletrhu se představilo mnoho firem různého zaměření. Silné zastoupení měli obchodní firmy, které nabízí různé doplnky a drobnosti pro zahradu i interiér. Na veletrhu se daly nakoupit i různé druhy rostlin, za velmi přijatelné ceny byly k vidění třeba různé druhy orchidejí, a to dokonce i druhy, které se v květinových prodejnách neobjavují příliš často.
Asi nejpočetnější zastoupení měli obchodníci se zahradním nábytkem. Některé druhy nábytku byly velmi pěkné a v případě nutnosti bych neměl problém vybrat si dle svého vkusu opravdu hezkou lavici či stůl.
Velmi mě potěšila jedna z expozic firmy na zahradní nábytek. Jedná se o českou firmu, která postavila svou existenci na vlastním výrobním programu. Na rozdíl od mnoha jiných, které vyrábí své lavice ve stejném provedení jako začátkem devadesátých let, tento výrobce dodáva zahradní nábytek v novém, velmi evropském stylu. Kromě pěkného řemeslného provedení je tento nábytek zajímavý i velmi přijatelnými cenami. V případě zájmu kontakt na tohoto výrobce rád sdělím.
Na veletrhu nechyběly ani firmy, které obchodují se zahradními kameny a různými výrobky z kamenů.
To nejlepší, alespoň z mého pohledu si nechávám na konec. Na veletrhu jsem potkal firmu, která vyrábí zajímavé věci z vrbového proutí. A nejsou to jenom výrobky ze suchého proutí, ale také živé vrbové stavby. Tato firma nabízí výstavbu různých vrbových tunelů, iglů, stanů a dětských hracích prvků. Tyto druhy staveb znám z Evropy a s nadšením jsem vzal na vědomí, že i u nás už je někdo, kdo tyto služby nabízí. Kontakt na požádání také rád předám.
V době kdy píšu tyto řádky, veletrh For Garden ještě stále probíhá. Bude otevřen až do neděle 21. 3. 2010. Tak jak jsem napsal již začátkem listopadu, zahradnické jaro opravdu začíná v pražských Letňanech.

Zahradnické jaro začíná v pražských Letňanech

4. listopadu 2009 v 23:48 | FOR GARDEN a PCH
Milé zahradnice, zahradníci, zahrádkářky a zahrádkáři,

sotva začal listopad, mnozí z nás se již začínají těšit na opravdové zahradnické jaro. Před nástupem jara astronomického, máme u nás - tedy v Čechách, i jednu významnou událost, kterou vám chci připomenout. Je to zahradnický veletrh For Garden. Pro nás všechny je to důležitá událost, a zároveň mimořádná šance. Koncentrace zahradnických firem, specialistů i zahradnických produktů tu bude opravdu nebývale vysoká. A protože i Zahradník na cestách patří do velké rodiny partnerů veletrhu, a ani tady nebude chybět, dovoluji si nabídnout vám několik důležitých informací.

Níže uvedený text je oficiální tiskovou zprávou veletrhu, a fotografie jsou součástí této zprávy.

Přichází zima - myslete na FOR GARDEN

Jste také toho názoru, že na nás zima letos zaútočila poněkud ze zálohy? Z příjemného babího léta je přechod do studeného větru, plískanic a sněhových jazyků opravdu trochu šok, který na náladě nikomu nepřidá.
Jistě si vzpomenete na dobré rady proti podzimním depresím, které doporučují mimo jiné dělat si malé radosti a myslet na něco příjemného. Máme pro vás tedy dobrý nápad - myslete na 4. ročník veletrhu zahradní architektury, nábytku a techniky FOR GARDEN. Nic vám nebrání představit si jaro nadcházejícího roku, kdy ve dnech 18. - 21. března se již po čtvrté bude konat tato příjemná akce s venkovními i krytými výstavními expozicemi pěstitelů, výrobců a distributorů rostlin, zahradního nábytku, techniky a vybavení zahrad.
Kromě již osvědčených vystavovatelů jakými jsou například německý Leutersdorfer Baumschulen Pflanzenhandels, Lukscheiter, Agrobio Opava, AZ Ekotherm nebo Pogra se na jaře 2010 setkáme i nově s firmami z oboru prvků do zahrad - jako je umělý i přírodní kámen,venkovní obklady a dlažby. Tuto oblast představí třeba firmy jako Lipea, Kamenolom Javorka, Liebscher, Pražský kámen. Dalšími nováčky na výstavě jsou Jiva Jirák s městským mobiliářem a plotovými a zahradní systémy nebo firma Symbiom.
Již tradičně bude rozsáhle zastoupena nabídka zahradního nábytku - společnostmi Kettler, Hartman, Hak, faKOPA, Vetr, Siesta Bohemia a objeví se opět rozlehlé expozice producentů rostlin - například 110 m2 Svazu školkařů ČR a jeho členů. Dále se představí mezi zahradními architekty Atelier Flera a ve vybavení do zahrad či zahradní technice společnosti Gardena a BG Technik se značkou Honda.
Nezapomnělo se ale ani na další pokračování cyklu úspěšných seminářů Trendy při tvorbě zahrad lll a výběrové výstavy a soutěže EXTERIÉR Trendy.
Novinky nejsou připraveny zdaleka jen pro návštěvníky veletrhu FOR GARDEN, ale také pro jeho vystavovatele. Ti se totiž v nadcházejícím ročníku mohou těšit na větší šanci získat ocenění v soutěžích o nejlepší exponát GRAND PRIX a nejlepší expozici TOP EXPO, než tomu bylo doposud. Odborná porota se rozhodla stále se rozrůstající veletrh zahradní techniky, architektury a nábytku podpořit, a dát jeho vystavovatelům více prostoru k samostatné prezentaci. V rámci akce budou udělena 3 ocenění GRAND PRIX místo stávajícího jednoho. Společně s hlavní cenou získá vítěz opět certifikát na plochu 9 m2 zdarma pro rok 2011. Významnou změnu zaznamená také soutěž o nejlepší expozici. Zatímco v předešlých ročnících byly všechny expozice veletrhů posuzovány dohromady, od příštího roku se jednotlivé veletrhy dočkají samostatné kategorie.Poslední ročník veletrhu, který se koná tradičně společně s významným veletrhem bydlení FOR HABITAT, navštívilo celkem více jak 36000 návštěvníků. Již nyní je přihlášeno k účasti na 4. ročníku více jak 70 vystavovatelů na 1000 m2.

Tady byste neměli rozhodně chybět. Myslete proto na FOR GARDEN, a ještě dnes si najděte aktuální informace na stránkách www.for-garden.cz!

 
 

Reklama