...zahrada - nejkrásnější obývák ...

Kalendář

Kalendář pro rok 2012 je na světe!

31. července 2011 v 14:42 | Pavel Ch.
Tak už je to konečně tady, i když se vám možná bude zdát, že je brzo. S radostí oznamujeme, že se právě na svět vyklubal náš další zahradnický kalendář, tentokrát věnovaný trvalkám. Bylo s ním celkem hodně práce, ale naštěstí přišel na svět v pozitivním očekávání, bez porodních komplikací a hlavně do pozitivní rodiny všech zahradnických nadšenců, přívrženců i profesionálů. Dovolte prosím malé nakouknutí do rodného listu. Kalendář Trvalky 2012 se právě představuje.Kalendář Trvalky 2012 - první informace

17. ledna 2011 v 9:46 | Pavel Ch.
Kalendář Lavičky 2011 se sotva před pár dny dostal na zdi pokojů a kanceláří, ale už usilovně pracujeme na přípravě kalendáře na rok 2012. Ústředním námětem tohoto kalendáře budou trvalky, takže opět bude pestrý a optimistický, také trochu romantický a poučný. A samozřejmě i přehledný a praktický, jak má kalendář být. I pro rok 2012 zachováváme stejný formát kalendáře, který se osvědčil. To znamená, že kalendář bude mít charakter sešitu A4 (uzavřený), ale po otevření se jeho rozměr zvětší na formát A3. Na obrázku je k vidění jenom ukázka - kalendárium ještě není hotové. Brzo se na tomto blogu objeví další, podrobnější informace.P1170868 up.4.jpg

Nástěnný kalendář Lavičky 2011

2. října 2010 v 0:13 | Pavel Ch.
Tak jako i po minulé roky, i letos vydáváme  mírně netradiční zahradnický kalendář. Pro příští rok jsme snad opravdu vybrali  neokoukané téma - zahradní lavičky. Nejdříve si trochu kalendář představíme, no a potom se podíváme i na lavičky samotné.
Lavičky titulka upr..jpg
Tak takto vypadá titulní stránka. Když je kalendář sbalený, je ve formátu A4. K tomuto kroku jsme přistoupili z důvodu snadnějšího zasílání poštou. Ale jakmile se kalendář otevře, jeho formát se změní na A3. Povedlo se to díky tomu, že v horní části je sešitý jako sešit a je tištěný oboustranně. A abych nezapoměl, pro firmy je důležité vědět, že v dolní části je pevný kartonový pruh bílé barvy (široký 5 cm), určený pro umístnění firemního loga či reklamního sdělení. A když se kalendář otevře, vypadá takto:
foto lavickablog.jpg
kalendariumblog.jpg
Bílý proužek, který vznikl při vkládání obrázků samozřejmě v kalendáři není. Plocha je souvislá, ve světle hnědé barvě. Horní obrázek se přirozeně s každým měsícem mění, ale dolní proužek s pěti obrázky je vždy stejný. Kalendárium je se jmény i státními svátky a kromě českého je zde i slovenské.
modrá lav.jpg
Na ochutnávku vám chci ukázat ještě jeden obrázek, který v kalendáři najdete. Naše zahradnické kalendáře si povětšinou objednávají organizace a firmy, které je používají ke konci roku jako firemní dárek. Vycházíme však  vstříc i jednotlivcům, kteří si objednávají třeba jenom po jednom kusu, pro vlastní malou radost. Kromě klasického nákupu kalendář můžete také vyhrát a mít ho celkem zdarma, respektive za svoji šikovnost. Bude to právě tento kalendář, který budete moct na tomto blogu vyhrát při dalších dílech záludného foto hádání. Ti z vás co bydlí v jižních Čechách, můžou kalendář také vyhrát při poslechu Českého rozhlasu České Budějovice, kde Zahradník na cestách mluví každý pátek po 16. hodině. A občas se tam také soutěží a kalendář Lavičky 2011 je malou odměnou pro nejrychlejší šikulku. A když už jsme u toho, tento kalendář můžou také zdarma získat čtenáři slovenského časopisu Záhradkár, ale musí si pozorně přečíst 11. číslo. Redakce pro ně připravuje tuto možnost, ale pravidla soutěže zatím sám přesně neznám. Možná bude malé překvapení  připraveno i pro čtenáře časopisu Flóra na zahradě, ale tam pravidla také neznám přesně. A kdyby vás nebavilo čekat, jestli vám výhra spadne z nebe, prostě mi napište na tento blog.
P5204457.jpg
Také se patří vysvětlit, proč jsme jako tému pro kalendář vybrali lavičky. No je to celkem snadné, lavičky totiž potřebují pomoct. Je to krásný zahradní doplněk, který celkem mění vzhled zahrady i parku. Lavičky zpomalují chůzi, nutí k zastavení i přemýšlení. Pohled z lavičky na zahradu je celkem jiný, objeví se vám nová zákoutí a snad i detaily, které před tím zůstaly dokonale utajeny. I krása rostlin vynikne jinak, když je poblíž hezká lavička. Lavička je sice hlavně na sezení, ale také spoluvytváří celkovou atmosféru zahrady, která může být najednou mnohem romantičtější.
P8071778.jpg
A ještě jedna důležitá věc. Nevím jestli to vnímáte jako já, ale mám pocit, že se na některých místech u nás lavičky stávají vymírajícím druhem. Mizí z parků ve strachu z vandalismu, či z možného "nevhodného" využívání, respektive zneužití lidma z okraje společnosti.
P8082069.jpg
V zahradnicky vyspělých zemích plní lavičky jedno úžasné poslání. Jsou totiž častým darem osob či institucí, obdarovanými jsou pak města, obce, nebo správcové různých veřejných prostranství. Lavičky se ve venkovních prostorech instalují pro veřejné užívání obvykle při vzácné události, nebo na památku lidem, kteří měli k místu vzácný vztah, nebo jenom jako poděkování někomu za něco. Na opěradle lavičky tato důležitá informace obvykle nikdy nechybí.
P8113721.jpg
Některé obrázky z tohoto povídání v kalendáři nenajdete, jsou jenom tady. Ale zaslouží si to, poslouží alespoň pro lehký úsměv, možná i pro inspiraci. Třeba tato lavička, motoristé by nejspíše řekli, že je to typický hybrid - lavička s kombinovaným pohonem. Při uklízení ze zahrady se dá nést, vést i tlačit...
P9107724.jpg
A pro dnešek se rozlučíme s pohledem na tuto romantickou lavici. Vypadá, jako by jí bylo sto let. A jestli ji někdo rychle nepřizpůsobí rostoucímu stromu, patrně už dlouho pohromadě nevydrží. Děkuji vám za vaši lavičkovou pozornost a těším se na vaše návštěvy či komentáře. Mimochodem právě v komentářích ještě najdete pár informací o tom, kolik korunek kalendář stojí a jak probíhá jeho distribuce.

Kalendář pro rok 2010 je na světě

19. srpna 2009 v 23:07 | Pavel Ch.

I letos pokračujeme v tradici vydávání zahradnického kalendáře. Po úspěšné "Romantické zahradě" nyní představujeme rozmanitý svět stromů. Na rozdíl od podobných kalendářů, které jsou v maloobchodní síti k dispozici, v tom našem chybí baobaby, fíkusy i jiní exotičtí krasavci. Jsou zde jenom stromy, které můžou (a měly by) zdobit naše parky, města a zahrady. Kalendář jsme vydali vlastním nákladem za výhradního použití vlastních fotografií.


Kalendář je nástěnný, měsíční, jeho rozměry jsou 30 x 30 cm. Na spodní straně je hrubá papírová podložka, která má rozměry 30 x 5 cm a slouží pro umístnění reklamy. Jestli máte náladu, podívejte se na několik ukázek, jaký je kalendář uvnitř.

Kalendáře jsou určeny zejména pro firmy, ale ani jednotlivci nemusí přijít zkrátka. Kalendáře jsou baleny po 10 kusech, co je zároveň minimální množství pro garanci výhodné ceny. Při tomto balení je cena pro firmy 77 Kč za kus, + 19 % DPH. Při prodeji jednotlivých kusů je cena 150 Kč (to už je včetně DPH) za kus, plus k tomu poštovné a náklady za zabalení. No uznejte, není náhodou lepší domluvit se mezi sebou a objednat celou desítku najednou? Doporučení pro dámské kluby - mohl by to být pěkný dárek pro kamarádky...

Kalendář Stromy 2010 není dostupný v maloobchodní síti ani u žádné reklamní agentury. Máte-li zájem o originální dárek pro své partnery, zákazníky či přátele, můžete si kalendáře objednat přímo na meilové adrese: chlouba@gmail.com
Váš případný zájem mě těší, a zavazuje. Děkuji.

Pavel Chlouba
 
 

Reklama