...zahrada - nejkrásnější obývák ...

Optimistické hortenzie

20. listopadu 2011 v 1:09 | Pavel Ch. |  O rostlinách
V posledním povídání jsem vás možná trochu vystrašil. Představili jsme si záludnosti pěstování asi nejznámějšího druhu hortenzie - hortenzie velkolisté. Ale také jsem slíbil, že se hortenziím ještě budeme věnovat, takže svůj slib částečně právě nyní plním. Hortenzie jsou však tak obrovskou skupinou rostlin, že i po tomto dílu se minimálně jednou k nim ještě budeme muset vrátit, to aby exkurze do tohoto rodu byla alespoň z praktického hlediska trochu užitečná. Nyní se podíváme na dva druhy, pro které se nadpis tohoto článku mimořádně hodí. Jsou to totiž velmi optimistické rostliny, které v naších podmínkách - a to i v poměrně drsných - spolehlivě rostou a každoročně bez problému kvetou. Je to hortenzie stromková - Hydrangea arborescens a hortenzie latnatá - Hydrangea paniculata. Není tak dávno doba, kdy tyto rozkošné hortenzie rozkvétaly pouze v odstínech barvy bílé. Ale i v šlechtiteství těchto dvou druhů zaznamenáváme pozitivní vývoj, takže vám chci představit jak základní sortiment, tak pár velmi vzrušujících novinek, které mohou do naších zahrad vnést zcela nový rozměr.

Na obrázku vidíme porost hortenzie stromkové, jedná se o zcela nejběžnější odrůdu 'Anabelle'. Je to spolehlivá rostlina, která bez obtíží roste a kvete v různých druzích půd, na slunečném i zastíněném stanovišti. Potřebuje jenom přiměřenou vlhkost půdy, jinak - zejména v mladém věku rychle vadne.

V době kvetení mají květy barvu čistě bílou, ale během vegetace i zde vidíme velkou proměnlivost. Mladá soukvětí jsou zelené barvy, od konce léta až do začátku nové vegetace se pak představují v různých odstínech hnědé barvy. Kupodivu, i tyto variace jsou celkem pěkné.
Tento druh hortenzie lze pěstovat několika způsoby. Za prvé - můžete rostlinu nechat volně růst. V dobrých podmínkách se může někdy dostat až do výšky kolem dvou metrů. Při volném růstu se časem velmi zahustí, bude mít velké množství výhonů a obrovské množství soukvětí. Ta však budou poměrně malá. Za druhé - můžete tuto hortenzii každé předjaří hluboce seříznout 20 až 30 cm nad zemí, čím rostlinu udržíte ve výšce kolem jednoho metru. Soukvětí bude méně, ale budou větší. Velikost soukvětí se ještě dá podpořit tak, že se na rostlině nechá růst jenom několik nejsilnějších výhonů. Potom bude rostlina mít méně soukvětí, ale ta budou větší. Nevýhodou této odrůdy je to, že tenké stonky neudrží dobře váhu květů a občas se sklánějí k zemi.

Letos na podzim jsem měl poprvé tu čest osobně držet a také sázet novou odrůdu stejného druhu, která se mi zdá naprosto fantastická. Má trochu složitější kultivarové jméno - jmenuje se Hydrangea 'Incrediball'. V podstatě se se předošlé odrůdě velmi podobá, akorát má mnohem pevnější stonky a také mnohem větší květy.

Zatím nemůžu nabídnout vlastní fotografii, takže se alespoň podívejte na obrázek na etiketě. Soukvětí může v průměru dosáhnout až 30 cm. Díky pevným stonkům i tyto obří květy drží na rostlině jako vojáci. Je to moc pěkná hortenzie.
Alespoň něco málo může naznačit třeba toto video: http://www.youtube.com/watch?v=qxQw6gsOXIU

Dobrou zprávu mám ale i pro milovníky jiných barev. Od tohoto druhu se poprvé objevila nová odrůda, která rozkvétá růžovou barvou. Jméno této odrůdy se také pamatuje také poněkud obtížně - jmenuje se Hydrangea 'Invincibelle'.Také jsem ji už na několika místech před pár týdny sázel, takže se těším na to, co v létě předvedou. V době, kdy jsem ji od dodavatele dostal, byly v plném květu. Několik květů jsem fotil v ranním slunci, lehce přizdobené jemnou rosou.

Při celkovém pohledu na rostlinu se vám může naskytnout třeba podobný pohled.

Jestli dáte přednost pohyblivým obrázkům, můžete se ještě podívat na toto video:
Kromě hortenzie stromkové se s velkou důvěrou můžeme ještě obrátit na další, absolutně spolehlivý druh. Je to již výše zmíněná hortenzie latnatá. Ta se u nás poměrně hojně prodává už poměrně dávno, ale starší odrůdy měly soukvětí relativně řídká, čímž jejich atraktivita nedosahovala příliš vysoko. Za poslední roky se s novinkami od tohoto kultivaru přímo roztrhl pytel. Bohužel se při tom sypání některé odrůdy k nám ještě nedostaly, ale také věřím, že i na ně jednou přijde. Podívejme se nejprve na ty, které jsou již v prodeji běžně, nebo jsou alespoň příležitostně k sehnání.

Kultivar 'Kyushu' patří právě k těm starším odrůdám, které vytvářejí jenom řidší soukvětí. Rozhodně nechci tvrdit, že je nezajímavý, ale nové odrůdy jsou na tom ještě lépe.

Do rodiny starších odrůd patří i ta, která se nazývá 'Grandiflora' (v překladu to znamená velkokvětá). Tento kultivar vytváří četná soukvětí poměrně velké velikosti. Obrázek ukazuje tuto hortenzii vysazenou v živém plotě. Pro tento účel je tato hortenzie velmi dobrá, ale tutuo vlastnost jsme jaksi ještě v naších zeměpisných šířkách nestihli objevit.
Do skupiny relativně nových odrůd patří kultivar 'Limelight'. Vyznačuje se velmi hustými soukvětím, které je v začátku vývoje svěže zeleně, v období květu nejdříve bílé, později světle růžovkasté. Soukvětí může být i relativně velmi velké.

V zahradě může tato hortenzie - Hydrangea paniculata 'Limelight' - vypadat opravdu velmi elegantně. Přitom i u tohoto druhu platí, že výborně snáší i hluboké mrazy. Květy se tvoří na nových výhonech, takže obtížné zimování jako u hortenzie velkolisté, není vůbec nutné. Tato hortenzie se v naších prodejnách již objevuje celkem často. A ještě pro pořádek jedno video: http://www.youtube.com/watch?v=gNP6CpY4Dzo Toto video pochází pravděpodobně z výstavy, takže lze usuzovat, že zrovna tento keřík pochází od pěstitele "z jednotky intenzivní péče". Ale i při běžném pěstování odrůda Limelight přináší fantastické výsledky bez zvláštní námahy.

Odrůda s označením 'Pinky Winky' se vyznačuje barevnou proměnlivostí květů. Je nesmírně půvabná, mám ji velmi rád a rád ji používám. V začátku kvetení jsou všechna soukvětí čistě bílé barvy. Později se z dolní části jejich barva začíná měnit na růžovou, poté na červenou. Ke konci kvetení růžově červenou barvu získá celé soukvětí. Na rozdíl od předešlé odrůdy dorůstá do menších rozměrů, do velikosti kolem 175 cm. Tato odrůda se u nás občas dá koupit, není zcela běžná, ale sehnat se už dá.

Níže uvedené odrůdy zatím patří ke vzácnějším, čímž nevylučuji, že už nějaký šikovný kolega nabízí ve své prodejně. I kdybychom ale po nich měli ještě pár měsíců jenom toužit, myslím, že pokochat se jejich krásou můžeme už nyní.
Hydrangea paniculata 'Magical Flame'
Hydrangea paniculata 'Magical Moonlight'

Hydrangea paniculata 'Magical Fire'
Hydrangea paniculata 'Rensun'

To jsem ještě pohled na tento zajímavý druh zdaleka nevyčerpal, ale abych náhodou nevyčerpal ja vás, usoudil jsem že v nejlepším musíme pro tuto chvíli exkurzi do světa hortenzií přerušit. Určitě se ještě na některé krasavice podíváme, ale to zas někdy příště. Prozatím vás zdravím a doufám, že se spolu se mnou už začínáte těšit na jaro. Přeji vám hezké dny a těším se opět na vaše návštěvy či komentáře. Pavel - zahradník na cestách - www.fotoflora.cz
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (103)
Zobrazit starší komentáře

1 Jarmila Jarmila | Web | 20. listopadu 2011 v 1:54 | Reagovat

Pavle, dnes jsi nám představil nádherné květy hortenzií a mnoho odrůd. Mě osobně se víc líbí ty velkokvěté, ale po dnešku bych brala i hortenzii latnatou. Zvlášť se mi líbí "Pinky Winky".
Přeji hezkou neděli. :-)

2 mimi_tulipánová mimi_tulipánová | Web | 20. listopadu 2011 v 7:56 | Reagovat

Pavel, máš fantastickú profesiu, ktorú ako je vidno, máš aj veľmi rád. A ja si zase veľmi rada čítam tvoje články, hoci záhradu nemám. Bielu hortenziu sme mali doma v rodičovskej záhrade.  Prepáč, že môj príspevok do diskusie je taký od veci. Neviem, či som to už niekde u teba napísala, ale posledných asi 20 rokov dosť často hovorím, že keby som mala ešte raz 15 rokov, tak si určite vyberiem záhradnícku školu. Stále ľutujem, že som sa po strednej ekonomickej hrabala na ekonómiu, kde som sa ani po dvoch pokusoch nedostala  a nepočúvala som otca, ktorý mi radil, aby som išla na poľnohospodársku do Nitry. Možno by som dnes mala profesiu, ktorá by bola ku kvetinkám bližšie. Prajem ti krásnu jesennú nedeľu! Daniela

3 Vlaďka Vlaďka | Web | 20. listopadu 2011 v 8:52 | Reagovat

Pavle, článek mě opravdu potěšil. Hortenzie se mi moc líbí a mít je v zahradě je mé velké přání (raději než růže např.) Po doporučených odrůdách se určitě poohlédnu. Zvláště druhy latnaté hortenzie mi padly do oka. Už jsem je viděla i v některých zahradách po okolí, ale jen bílé. Pinky Winky mi ihned padla do oka spolu s ostatními do růžova zbarvenými a chytla se drápkem. Bylo by to to pravé oživení, bíle kvetoucích rostlin mám hodně.
Na horních snímcích poznávám vaši práci a nedá mi to - TO SE VÁM, PAVLE, POVEDLO! Hrozně moc lituju, že jsem se do Třeboně nedostala právě v době, kdy to tam takto krásně kvetlo, ale příští rok si to určitě nenechám ujít. Přeju hodně práce, ať takových krásných míst kolem nás přibývá, potřebujeme to.

4 Vladislava Vladislava | E-mail | 20. listopadu 2011 v 16:27 | Reagovat

Pavle děkuji za krásný článek, zase jsem se dozvěděla něco nového, ty nové odrůdy hortesie stromkové musím ulovit. Paniculatu Pinky Winky mám, a je opravdu tak krásná jak na Vašich fotkách.
Ale určitě nejsem unavená Vaším článkem, potěšil jste mně novými odrůdami hortesii, teď jenom najít" zdroj" těch krásných kytek. :-)

5 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 20. listopadu 2011 v 16:43 | Reagovat

Pavle hned jsem si začala prozpěvovat ...okolo Třeboně....ano pamatuji si na úpravu záhonu z Třeboně v jednom Vašem příspěvku. Mé obvyklé hodnocení, když je cos mimořádného - 1*** :-)
Také Pinky Vinky, už její název mě přitahuje a uvádí do veselosti což je velmi povzbudivé pro rozhodnutí dát jí kousek prostoru na zadrádce u syna. No snad bude souhlasit a s ním i jeho žena. Jinak volám Hortenzie mají zelenou, jsou krásné a živý plot tak to by mě nenapadlo, že by také obstály. Vida využití široké tak jako nabídka zde. Znovu volám Hortenzie mají zelenou a vůbec nejsem ani pramálo z té krásy Vámi popisované zde unavená. Moc děkuji a určitě se sem vrátím a opět se pokochám i poučím :-)

6 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 20. listopadu 2011 v 16:44 | Reagovat

[5]: oprava - patří v Třeboni :-)

7 Lucerna Lucerna | Web | 20. listopadu 2011 v 17:19 | Reagovat

ja som si myslela ze su len biele.. vidno, ze o kvetoch nic neviem :-D ona sa da pestovat aj v kvetinaci?

Dik za mily komentar :-D vazne si ju nechces kupit? mozes si potom vyfarbyt obrazky  xDD. Ty maly mrnuskovia si tu pomoc zasluzia, ked nepomozeme mi tak kto :-)

8 Hanka Hanka | Web | 20. listopadu 2011 v 18:32 | Reagovat

Pavle, já jenom žasnu nad tou nádherou! :-)

9 Amelie Amelie | Web | 20. listopadu 2011 v 22:46 | Reagovat

to je náádhera. Parádní fotky, krásný článek. Děkuji.

10 Monika Monika | E-mail | Web | 21. listopadu 2011 v 9:31 | Reagovat

Pavle prostě nádhera, co dodat ... snad jen že Pán Bůh nás má asi hodně rád, když nás denně potěšuje takovou krásou.
Krásný článek, díky!

11 zahradniknacestach zahradniknacestach | Web | 22. listopadu 2011 v 17:31 | Reagovat

Milá děvčata, děkuji vám vše za samé dobré ohlasy a dokonce i za lichotivá uznání, která zákonitě musí každého ješitného chlapa pořádně potěšit. Vůbec se vám nedivím, že vás jméno Pinky Winky tak hezky rozehřálo, nebo možná i rozpálilo touhou tuto rostlinu vlastnit.
Na otázku Lucerničce odpovídám ano, některé hortenzie to v květináči zvládnou, ale ne každá má k takovému pěstování dobrý vztah. A na smutnou poznámku Mimi tulipánovej přikyvuji. Ano, ano, kdybych i já měl 15 let, opět bych se rozhodl pro zahradničinu. Sotva bych objevil činnost, která by mě mohla pracovně uspokojit více. A vám všem ostatním ještě jednou děkuji, vaše věty jsou prostě hezky hřejivé.

12 JiHei in Natura - Fotografie JiHei in Natura - Fotografie | Web | 23. listopadu 2011 v 17:21 | Reagovat

Nádherné! Vůbec jsem netušila, že existuje tolik barev a tvarů... :-)

13 Eliza Eliza | E-mail | Web | 4. prosince 2011 v 19:32 | Reagovat

Tak to mám radost, že moji zahradu zkrášlují, a to doslova, už dvě z těchto exemplářů. Už opravdu přes dva metry vysoká latnatá bílá, jejíž květy zaplní nejméně 6m3. A od loňska začíná  růst na mé zahradě Pinky vinky. Měla zatím letos jenom dva a to ještě docela malé květy, ale první zimu má už za sebou. Tak se těším. :-)

14 Hanka Hanka | Web | 11. prosince 2011 v 20:32 | Reagovat

Pavle, přišla jsem nakouknout a pozdravit tě! :-)
Přeji ti krásný zbytek nedělního večera a neméně krásné dny příštího týdne! :-) Hanka

15 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 17. prosince 2011 v 16:32 | Reagovat

Říkala jsem si copak nového Pavel pro nás přichystal...a nic. Tak aspoň jsem se pokochala PINK WINKI a přeji pracovní úspěchy a pohodičku se zdravíčkem :-)

16 kořenářka kořenářka | E-mail | Web | 19. prosince 2011 v 6:32 | Reagovat

Dobrý den, už vím, které rostlině nechávám místo u vstupu do zahrady. H.grangiflora nebo Magical Moonlight s předsadbou purpurového řebříčku dá tomu místu pravou grácii. Děkuji. Zdraví Mlýnec

17 JiHei in Natura - Fotografie JiHei in Natura - Fotografie | Web | 22. prosince 2011 v 17:02 | Reagovat

Přeji krásné Vánoce, pohodu, pevné zdraví a hodně krásných článků v roce 2012! :-)

18 Hanka Hanka | Web | 22. prosince 2011 v 22:46 | Reagovat

Pavle, přeji tobě i tvé rodině krásné vánoce plné radosti a pohody. :-) Hanka

19 Lucerna Lucerna | Web | 23. prosince 2011 v 22:44 | Reagovat

Prajem prijemne prezitie sviatkov. Vianoce plne lasky a pohody :-)

20 Jarka Jarka | Web | 24. prosince 2011 v 8:52 | Reagovat

Pavle, přeji tobě a všem tvým blízkým, krásné Vánoce, prožité v klidu a lásce a splnění všech přání. :-)

21 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 31. prosince 2011 v 14:20 | Reagovat

Pavle přišla jsem popřát zdravíčko a pohodu nejen v osobním životě, ale také v oblasti pracovní.

22 Hanka Hanka | Web | 31. prosince 2011 v 18:24 | Reagovat

Pavle, do nového roku ti přeji hlavně zdraví a k tomu spoustu elánu pro tvoje krásné zaměstnání, které je zároveň tvým koníčkem. Doufám, že se budeme i nadále setkávat, ať již na těchto stránkách, nebo jinde.
Zdravím tě a přeji příjemné zakončení letošního roku. :-)  Hanka

23 zahradník na cestách zahradník na cestách | Web | 31. prosince 2011 v 19:31 | Reagovat

Milí všichni. Správně by na tomto místě už dávno mělo být vystaveno přání zahradníka k novému roku, ale jak vidíte, nic tu není. Také se možná divíte, že více než měsíc jsem nepřidal žádný příspěvek.Hanka to už v předešlém komentáři trochu nakousla, takže podávám vysvětlení. Tentokrát to  není z nedostatku času, ale důvod je trochu jiný. Stále jsem se nějak nesmířil s podmínkami registrace na blogu.cz. Neznamená to ale ani náhodou, že bych chtěl přestat pro vás psát. Spíše naopak - nových nápadů a témat mám přehršel. Ale buďte prosím trpěliví. Hledám možnosti, jak se přestěhovat na jinou adresu - jestli se teda s tou registrací náhodou nesmířím. Takže tímto všem svým příznivcům chci slíbit, že fotit a psát budu pro vás dále. Rozhodně vám dám vědět, jak to dopadlo.
Takže prozatím vám přeji mnoho štěstí do nového roku, zdraví, pohodu a vše co si kdo přeje. A také samozřejmě děkuji za vaši přízeň, podporu i názory.
Pavel

24 Jarka Jarka | Web | 31. prosince 2011 v 19:44 | Reagovat

Ahoj Pavle, přeji ti hezký silvestrovský večer a v tom příštím roce 2012, hodně štěstí, zraví a pokoje. ;-)  :-D

25 Shariony Shariony | Web | 31. prosince 2011 v 19:44 | Reagovat

[23]: Zahradníčku, úplně tě chápu. Nejdřív mě rozhodila ta reklama přes půl stránky, tak jsem přešla na blogspot. Je to tam možná i lepší, ale spousta lidí bylo zvyklých na blog.cz a byla jsem tam už usídlená. Ty nové podmínky byly ale další velkou kapkou(spíš kapajznou nebo přímo vodopádem). Psala jsem jim e-mail, odpověděli mi dost neurčitě, tak, že pro nás se nic nezměnilo a je to jen opatření, kdyby náhodou.. Říkám si, že nic mého snad zneužívat nebudou, jen nemůžu uveřejit nic, co není mé, protože pak by to oni mohli publikovat a problém bych měla já O_O
Přeju ale nádherný nový rok plný inspirace do psaní a radosti ze života :-) A samozřejmě hodně zdraví!

26 Vlaďka Vlaďka | Web | 1. ledna 2012 v 10:26 | Reagovat

[23]: Milý Pavle! Tohle dilema jsem řešila od začátku, co jsem vstoupila na blog.cz. Vadily mi reklamy a soustředění se pouze na náctileté. Měla jsem strach z přetrhání vazeb s milými lidmi, které jsem tu měla možnost poznat i z té kopy práce, co už jsem tu udělala, ale nakonec jsem se přestěhovala. Vřele doporučuju. Nedá to žádnou práci, ctrl-C a ctrl-V umí každý, a lidé si vás okamžitě najdou, pokud zůstanete věrný i vy jim, a jako bonus získáte nové přátele. Nevím, jak to funguje, ale jste víc vidět. I práce v bloggeru, např. vkládání fotek je mnohem jednodušší. Být vámi, neváhám. Bude se vám to líbit. Ať už se rozhodnete tak, nebo tak, doufám, že nezmizíte. Byla by to velká škoda. Kam bych potom chodila na počtení a pokoukání o tom, co mám tak ráda? Držím palce!

27 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 1. ledna 2012 v 18:56 | Reagovat

[23]: Dobrá zpáva Pavle už jsem si říkala nic, nic stále nic. :-)

28 Zahradník na cestách Zahradník na cestách | Web | 3. ledna 2012 v 13:23 | Reagovat

[23]: Tak už se zdá, že mám pro své návštěvníky dobrou zprávu. Moje dlouhé mlčení je asi u konce. Velký podíl má na tom Vlaďka (moc ji za to děkuji), která mé dlouhé rozhodování podpořila vlastní zkušeností. Pro pokračování tohoto blogu jsem zvolil novou adresu, v podstatě kvůli neochotě přijmout registrační podmínky tohoto blogu. Najdete mě nyní na www.zahradniknacestach.blogspot.com
Na této nové adrese se budou postupně objevovat jak články nové, tak ty staré, přestěhované z tohoto blogu.Tímto vám děkuji za vaše návštěvy i přízeň a věřím, že si cestičku ke mně najdete i tak. Také ale děkuji provozovatelům blog.cz za poskytnutý prostor i pochopení mnoha blogerských zákonitostí. Kvůli novým podmínkám toto místo asi opouštím, ale nic to nemění na tom, že jsem tady byl rád.

29 mini wedding gowns mini wedding gowns | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 11:35 | Reagovat

I know one thing: you are a great.
http://www.elsedress.org

30 mother of the groom wedding gowns mother of the groom wedding gowns | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 13:42 | Reagovat

Struggling to find checking on the internet to have a good quality study to do with this subject. Researching in Yahoo I eventually noticed this incredible website. After reading this information I'm just truly satisfied to express that I have a positive feeling I stumbled onto precisely what I wanted. I will ensure to don't forget this blog and check it out consistently.
http://www.isdress.org

31 replica tag heuer watches replica tag heuer watches | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 7:18 | Reagovat

A. Because she wanted to test the waters!
http://www.watchescan.org

32 fake watches for men fake watches for men | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 6:00 | Reagovat

Valuable info. Lucky me I found your site by accident, I bookmarked it. .
http://www.begwatches.net

33 Jan Mintuch Jan Mintuch | E-mail | 16. května 2014 v 8:58 | Reagovat

Dobrý den Pavle,nedávno v nebi zařídili, abych měl po dohodě s přítelkyní možnost přebudovat jednu zahradu na něco oku lahodící a můj květinovězahradnický začátek poznamenala cesta k dceři do Holandska a samozřejmá návštěva "tulipánového centra", pak katalog Starkla s krásnými obrázky, kde bylo pár krásných hortenzií /ale po rozbalení krabice sazenic mnou zacloumala mohutná vlna vzteku.../ a teď Vaše obrázky i s diskusí a děkovnými odpověďmi. Rád se k nim s obdivem připojuji a jestliže jsem, jak se zdá, v diskusi první chlap, tím víc mne to motivuje k zahradní i poznávací aktivitě... Ještě jednou díky... :-)

34 Denik Denik | 4. září 2015 v 12:48 | Reagovat
35 Arlenewep Arlenewep | E-mail | 22. července 2017 v 16:47 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

36 FlossieToutt FlossieToutt | E-mail | 26. července 2017 v 3:55 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

37 Refolkib Refolkib | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 10:45 | Reagovat

pilule generique viagra

      http://buycheapviagralk.com/ -  cheap viagra online

    <a href="http://buycheapviagralk.com/"> viagra online</a>

    herbal viagra sale uk.

38 Avia777misk Avia777misk | E-mail | 17. srpna 2017 v 2:35 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить авиабилеты дешево официальный сайт
авиабилеты онлайн дешево купить без пересадок
дешевые авиабилеты +из санкт петербурга акции скидки
дешевые билеты +на самолет аэрофлот официальный сайт
авиабилеты дешево s7 airlines7 официальный

39 duchodkaevka duchodkaevka | Web | 21. srpna 2017 v 19:58 | Reagovat

Stromkovou hortenzii mám na chatě už několik let. Ta na sluníčku moc velké květy nemá, ale ta, která roste ve stínu je nádherná. Měla jsem dilema, protože mi jeden známý tvrdil, že se jedná o kalinu. Jsou si dost podobné, ale teď jsem přesvědčená, že jde o hortenzii :-)  :-)

40 PeterThous PeterThous | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 18:09 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

41 Georgefap Georgefap | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 15:39 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>отзывы о prok mlm, скрипт продаж в сетевом маркетинге</a>

42 Mariasr Mariasr | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 8:10 | Reagovat

Хотели бы как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений позволят секс-игрушки

Один из самых востребованных методов достигнуть сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно проcто добиться стимуляции чувствительных зон и точек. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своему любимому. Это хорошо укрепит вашу эмоциональную и физическую связь и позволит стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены наручники, эрекционные кольца, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы обязательно найдете то, что придется по вкусу вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и другие игрушки для взрослых вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

43 Michaylapageoume Michaylapageoume | E-mail | Web | 5. září 2017 v 14:26 | Reagovat
44 MichlAnike MichlAnike | E-mail | Web | 6. září 2017 v 12:27 | Reagovat

Best prices.<a href=http://wmplati.com/itm/grand-theft-auto-v-gta-5-pc-onlajn-garantija/1847398>Buy GTA 5</a> - http://wmplati.com Minecraft, Uplay, Steam, Origin.

45 MichlAnike MichlAnike | E-mail | 11. září 2017 v 3:47 | Reagovat

Дома есть интернет, продайте часть своего трафика и получи деньги через 15 - 20 мин!<a href=http://link21.info/cyqfo>Подробнее....</a>

46 Sabrieltot Sabrieltot | E-mail | Web | 12. září 2017 v 14:51 | Reagovat

Настройка xRumer 16 при первом запуске. Видеоурок №1: https://youtu.be/LFngR0NqvTE

47 LarryGaH LarryGaH | E-mail | Web | 12. září 2017 v 16:12 | Reagovat

http://www.tecnogram.com/component/k2/itemlist/user/37596  фильм бесплатно комедия смотреть онлайн   смотреть бесплатные порно мультфильм  http://samco.cc/component/k2/itemlist/user/92472

48 Bbecgreert Bbecgreert | E-mail | Web | 22. září 2017 v 12:21 | Reagovat

student loan forgiveness programs
<a href="http://paydayvax.org/">cash loans</a>
30 day payday loans
<a href="http://paydayvax.org/">payday loans no credit check</a> ’

49 Ffvhaitty Ffvhaitty | E-mail | Web | 23. září 2017 v 9:18 | Reagovat

cialis tablets
<a href="http://cialisovnnc.com/">cheap cialis</a>
cialis for sale
<a href=http://cialisovnnc.com/>online cialis</a> ’

50 Vffgcrano Vffgcrano | E-mail | Web | 23. září 2017 v 9:24 | Reagovat

cialis daily cost
<a href="http://cialisivndh.com/">cialis</a>
cialis coupon
<a href=http://cialisivndh.com/>generic cialis</a> ’

51 Scrbkinivy Scrbkinivy | E-mail | Web | 23. září 2017 v 9:30 | Reagovat

soft cialis tabs
<a href="http://cialisofkl.com/">cialis buy</a>
generic for cialis
<a href=http://cialisofkl.com/>generic cialis</a> ’

52 Vqvqcrano Vqvqcrano | E-mail | Web | 25. září 2017 v 1:12 | Reagovat

cialis mexico
<a href="http://gawcialis.com/">cialis online</a>
liquid cialis
<a href=http://gawcialis.com/>cialis online</a> ’

53 Ffvghaitty Ffvghaitty | E-mail | Web | 25. září 2017 v 1:33 | Reagovat

cialis free sample
<a href="http://veucialis.com/">buy cialis</a>
cialis 10mg
<a href=http://veucialis.com/>buy cialis</a> ’

54 LdvObsemo LdvObsemo | E-mail | Web | 25. září 2017 v 2:32 | Reagovat

natural alternative viagra
<a href="http://fuyviagraf.com/">viagra online</a>
cheap herbal viagra
<a href=http://fuyviagraf.com/>generic viagra</a> ’

55 FsvIdonry FsvIdonry | E-mail | Web | 25. září 2017 v 4:13 | Reagovat

order cialis online
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a>
does cialis work on women
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> ’

56 Bhnjcleaws Bhnjcleaws | E-mail | Web | 26. září 2017 v 1:57 | Reagovat

viagra online sales
<a href="http://viagracekan.com/">buy viagra</a>
viagra cheapest price
<a href=http://viagracekan.com/>buy viagra</a> ’

57 Drvpbopenue Drvpbopenue | E-mail | Web | 27. září 2017 v 9:16 | Reagovat

liquid viagra - http://viagraonszb.com/
viagra and women <a href="http://viagraonszb.com/">cheap viagra</a> ’

58 Revebakib Revebakib | E-mail | Web | 28. září 2017 v 2:16 | Reagovat

achat de viagra canada

      <a href=http://cheaphgviagra.com/>viagra</a>

    <a href="http://cheaphgviagra.com/">viagra generic</a>

    viagra achat en belgique

59 Pameabrads Pameabrads | E-mail | Web | 28. září 2017 v 19:30 | Reagovat

1 hour payday loans no faxing
<a href="https://installmentsvfacr.com/">installment loans bad credit</a>
payday loans for
<a href=https://installmentsvfacr.com/>installments loans</a> ’

60 Fvthsgreert Fvthsgreert | E-mail | Web | 29. září 2017 v 9:19 | Reagovat

get out debt
<a href="https://cashrvyn.com/">cash advance america</a>
same day loans
<a href="https://cashrvyn.com/">payday advance</a> ’

61 Ikmeinicky Ikmeinicky | E-mail | Web | 29. září 2017 v 9:48 | Reagovat

bad credit installment loans
<a href="https://paydayrvjlo.com/">payday loans online</a>
check into cash
<a href=https://paydayrvjlo.com/>payday loans online</a> ’

62 vwqeabrads vwqeabrads | E-mail | Web | 30. září 2017 v 15:34 | Reagovat

credit card debt relief
<a href="https://installmentloanvelam.com">installment loan</a>
online payday loans fast
<a href=https://installmentloanvelam.com>get installment loan</a> ’

63 FvrcAccice FvrcAccice | E-mail | Web | 30. září 2017 v 16:33 | Reagovat

cash net
<a href="https://cashadvanceamericasev.org">instant payday loans</a>
online payday loans
<a href=https://cashadvanceamericasev.org>payday loans online</a> ’

64 Febbgreert Febbgreert | E-mail | Web | 1. října 2017 v 5:28 | Reagovat

loan payment calculator
<a href="https://paydaykmae.com">payday loan</a>
loans
<a href="https://paydaykmae.com">payday loans</a> ’

65 MuntrSoumb MuntrSoumb | E-mail | Web | 4. října 2017 v 6:07 | Reagovat

free samples of viagra
<a href="http://sexviagen.com/">buy viagra</a>
real viagra online
<a href="http://sexviagen.com/">viagra price</a> ’

66 AlysonSss AlysonSss | E-mail | Web | 11. října 2017 v 9:59 | Reagovat
67 KmrcavErly KmrcavErly | E-mail | Web | 19. října 2017 v 1:25 | Reagovat

same day payday loans no credit check - https://loans24rjn.com/
no credit check online payday loans <a href=https://loans24rjn.com/>cash advance now</a> ’

68 Lefbtesold Lefbtesold | E-mail | Web | 30. října 2017 v 15:20 | Reagovat

bad check to a mississippi payday loan - https://e1paydayloans.org
direct lenders online <a href=https://e1paydayloans.org>pay day loans</a> ’

69 Bwbhalkack Bwbhalkack | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 0:26 | Reagovat

how does viagra work - http://ericviaed.com/
best price viagra name brand online <a href=http://ericviaed.com/>free viagra samples</a> ’

70 Charlievah Charlievah | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 14:15 | Reagovat

<a href=https://moscownasutki.wordpress.com/>Москва квартира на сутки недорого</a>

71 JamesFashy JamesFashy | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 16:21 | Reagovat
72 JosephJON JosephJON | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 17:08 | Reagovat

Сайт-аутсайдер – выброшенные для ветер казна и время. Как привлечь клиентов, чем заинтересовать заказчиков и как однако это вовлечь в электронные формы знают сотрудники нашей компании, которые ввек рады новым интересным задачам, способны встречать универсальный взгляд с самыми экспрессивными заказчиками и издревле рады помочь развитию деятельных фирм.

<a href=http://realpav.ru/>раскрутка сайтов в Балашихе</a>

73 Samueltuh Samueltuh | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 18:09 | Reagovat
74 BethanyKef BethanyKef | 15. listopadu 2017 v 12:13 | Reagovat

Hello everyone! Recently I have been dealing with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.storeboard.com/blogs/social-media/pharma-centrecom/812382>interaction</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

75 Lssbdcinhipt Lssbdcinhipt | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 18:57 | Reagovat

buy generic viagra online
http://canadiannowv.com/
ordering viagra online
<a href="http://canadiannowv.com/sildenafil-citrate-generic/">buy viagra</a>
viagra sales

76 Mbjhdkopenue Mbjhdkopenue | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 5:01 | Reagovat

viagra online purchase
http://vipnowed7.com/
recreational viagra
<a href="http://vipnowed7.com/">buy viagra online</a>

77 Jybsatriazy Jybsatriazy | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 14:59 | Reagovat

canadian faxless payday loans
<a href="https://payday-loans.us.com/">payday loans online</a>
small payday loans
<a href=https://payday-loans.us.com/>payday loan online</a> ’

78 KdbccfSnari KdbccfSnari | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 17:51 | Reagovat

car title loans http://paydayloansonlinenow.us.com/
payday loan in <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>online payday loans no credit check</a>

79 KdbccfSnari KdbccfSnari | E-mail | Web | 10. prosince 2017 v 2:32 | Reagovat

best payday loan online http://paydayloansonlinenow.us.com/
payday loans bad credit <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>payday express</a>

80 Dbsgggreert Dbsgggreert | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 18:57 | Reagovat

payday
<a href="https://rfgpersonalloan.com/">payday loans online direct lenders only</a>
payday loans direct lenders
<a href="https://rfgpersonalloan.com/">payday advance loans</a>

81 JthasgwAccice JthasgwAccice | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 16:10 | Reagovat

consolidation loans
<a href="https://cashadvancevtg.com/">payday loans online direct lenders only</a>
student loan forgiveness
<a href=https://cashadvancevtg.com/>online payday loans no credit check</a>

82 JvsxxAccice JvsxxAccice | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 3:54 | Reagovat

actual payday loan lenders
<a href="https://cashadvanceccet.com/">pay day loans</a>
$500 payday loans
<a href=https://cashadvanceccet.com/>instant payday loans</a>

83 JmfvAccice JmfvAccice | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 17:30 | Reagovat

loan store
<a href="https://paydayaazt.org/">payday loans</a>
$500 payday loan
<a href=https://paydayaazt.org/>payday loans</a>

84 JbscAccice JbscAccice | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 1:48 | Reagovat

of payday loan
<a href="https://paydayacerloans.com/">online payday loans</a>
best online payday loans
<a href=https://paydayacerloans.com/>installments loans</a>

85 Dcfxgreert Dcfxgreert | E-mail | Web | 7. ledna 2018 v 13:49 | Reagovat

payday loan texas
<a href="https://paydayacerl.org/">payday loans near me</a>
loan cash
<a href="https://paydayacerl.org/">online payday loans</a>

86 Mdvxutect Mdvxutect | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 14:57 | Reagovat

viagra brand
<a href="http://viagracnar.com/">canada viagra</a>
best viagra price
<a href="http://viagracnar.com/">free viagra</a> ’

87 FwenIdonry FwenIdonry | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 21:41 | Reagovat

purchase cialis professional
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis professional canada fda
<a href="http://retcialis.com/">buy generic cialis online</a> ’

88 FndIdonry FndIdonry | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 21:32 | Reagovat

price of cialis in canada
<a href="http://cialpharmedi.com/"></a>
order cialis online no prescription
<a href="http://cialpharmedi.com/">online cialis</a> ’

89 FndIdonry FndIdonry | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 21:57 | Reagovat

best price cialis
<a href="http://haycialis.com/"></a>
cialis name brand cheapest online prices
<a href="http://haycialis.com/">buy cialis without prescription</a> ’

90 Gevhaitty Gevhaitty | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 15:23 | Reagovat

cialis everyday pill
<a href="http://jrucialis.com/">cialis drug</a>
pro cialis
<a href=http://jrucialis.com/>cialis 20 mg</a> ’

91 Gbvhaitty Gbvhaitty | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 17:42 | Reagovat

cialis effects
<a href="http://veucialis.com/">cialis generic</a>
cheap cialis canada
<a href=http://veucialis.com/>order cialis online</a> ’

92 VecAccice VecAccice | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 12:51 | Reagovat

card consolidate credit debt
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">payday loans near me</a>
direct lender of payday loans
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>bad credit payday loans</a>

93 Ondcutect Ondcutect | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 14:27 | Reagovat

viagra information
http://genericonlineviaqra.com/
viagra 100mg side effects
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">natural viagra</a> OK’

94 Ecfvspeeby Ecfvspeeby | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 21:01 | Reagovat

what is viagra http://viasergeneric.com/  OK’

95 BdcBearm BdcBearm | E-mail | Web | 17. února 2018 v 11:53 | Reagovat

https://writingbusinessplan.us.com/
affordable papers at term paper service
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">business plans</a>
OK’

96 GbcwhadE GbcwhadE | E-mail | Web | 19. února 2018 v 18:35 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">online loans</a>
personal loans online <a href="https://loanonline.us.org/">payday loan online</a>
OK’

97 Mndeffete Mndeffete | E-mail | Web | 21. února 2018 v 13:03 | Reagovat

OK’ https://loanonline.us.org/
cash advances payday loans <a href="https://loanonline.us.org/">online loans</a>

98 GrdUnemi GrdUnemi | E-mail | Web | 21. února 2018 v 20:06 | Reagovat

Hi!
<a href="http://buycialisomskc.com/">cialis pills</a>
cialis tadalafil side effects
<a href=http://buycialisomskc.com/>cialis</a> OK’

99 BrcIdonry BrcIdonry | E-mail | Web | 22. února 2018 v 21:33 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisonlineoansx.com/"></a>
soft cialis tabs
<a href="http://cialisonlineoansx.com/">cialis generic</a> OK’

100 GbmAgese GbmAgese | E-mail | Web | 23. února 2018 v 13:00 | Reagovat

cialis once a day pricing - http://buycialisomskc.com/
soft tabs cialis <a href=http://buycialisomskc.com/>cheap cialis</a> ’

101 Gbdcoaway Gbdcoaway | E-mail | Web | 24. února 2018 v 17:33 | Reagovat

non prescription cialis - http://cialisonlineoansx.com/
cialis soft tabs generic <a href="http://cialisonlineoansx.com/">cialis pills</a> ’

102 FfvChero FfvChero | E-mail | Web | 2. března 2018 v 18:13 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/">viagra</a>
viagra testimonials
<a href=http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/>erectile dysfunction medicines</a>  OK’

103 GbdIdonry GbdIdonry | E-mail | Web | Čtvrtek v 15:15 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
side effects cialis one a day
<a href="http://cialisoakdm.com/">cialis generic</a> OK’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama