...zahrada - nejkrásnější obývák ...

Únor 2011

Potřebuje lidstvo stromy? (1)

9. února 2011 v 23:48 | Pavel Ch. |  O rostlinách
To je teda ale pošetilá otázka. Už malé děti v mateřské škole vědí, že stromy jsou v našem životě opravdu důležité. Že nám dávají cenné dřevo, že v nich hnízdí ptáci a že některé z nich dokonce dávají i plody, které můžou být jedlé a chutné. A některé děti také vědí, že stromy vyrábí jakýsi kyslík, a podle toho co dospěláci tvrdí, asi to bude dost důležité. S těmito znalostmi často naše vědomosti o stromech začínají, ale také často bohužel i končí. Ve zralejším věku se k tomu ještě přidá
vědomí, že na podzim stromy shazují listí (drsnější povahy rovnou tvrdí že dělají bordel), že větve neošetřených stromů padají na drahá auta a že případné trhliny ve zdivu hodnotné stavby nemůže způsobit nic jiného, než drzý sousedův strom. Ano, uznávám, že je to možná přitažené za vlasy. Ale až tak vzdálený od reality určitě nejsem. Proto jsem se rozhodl, a to i na základě impulsů od vás odpovědět na tu těžkou(?) otázku. Potřebujeme vlastně ty stromy?
P8245274.jpg
I to je příznačné. Jediná otázka - a tolik odpovědí. Je jich dokonce mnohem více na to, abychom na ně odpověděli v jediném článečku. Tak si to pěkně rozdělíme a ke stromům se určitě ještě vrátíme.

Fotohádanka o podepsaný kalendář paní Hüttnerové

4. února 2011 v 23:36 | Pavel Ch. |  Fotohádanka
Před nedávnem jsem v rozhovoru s paní Ivou Hüttnerovou  slíbil, že brzo jeden či jedna z vás bude mít možnost vyhrát její krásný kalendář na rok 2011. Protože sliby se prostě plnit musí, je tu zmíněná soutěž. Pro výhru je potřebné napsat správné jméno rostliny, která je na obrázku.
soutěž blog únor.jpg
Aby to bylo alespoň o něco jednodušší, přináším vám o této zajímavé rostlině pár neméně zajímavých informací.