...zahrada - nejkrásnější obývák ...

Leden 2011

Rozhovor s paní Ivou Hüttnerovou

30. ledna 2011 v 0:50 | Pavel Ch. |  Květinový rozhovor s osobností
V listopadu jsem vám na tomto místě slíbil, že se budu snažit z času na čas popovídat si se zajímavým člověkem o věcech, které se týkají rostlin, zahrad, či zahradnického cestování. Díky laskavému porozumění  výtvarnice, herečky a spisovatelky paní Ivy Hüttnerové,  se mohlo toto moje přání  poprvé proměnit ve skutečnost. Sešli jsme se v přívětivém prostředí jejího domova. Aroma horké černé kávy se podmanivě míchala s vůní kytice bílých tulipánů, venku hustě padal sníh. V uspěchaném dnu si paní Iva Hüttnerová našla na mně čas, abychom si popovídali o vášni jménem zahrada. 
iva_postcard.jpg
Tyto obrázky se nachází na oficiálních stránkách paní Ivy Hüttnerové (www.ivahuttnerova.cz) a jsou použity s jejím laskavým svolením.

První fotohádanka

21. ledna 2011 v 22:26 | Pavel Ch. |  Fotohádanka
Možná vám to některým bylo i trochu divné, že jsem se vám opět chvilku neozýval, zvláště když jst mi u minulých článků nechávali tak pozitivní i podnětné komentáře. Mimochodem, už jsem na ně odpověděl, jak jsem nejlépe uměl. Moje pasivita posledních dnů byla jenom zdánlivá, protože jsem se zůčastnil zajímavé kontraktační výstavy, kde jsem si vybíral a objednával ty nejkrásnější a nejzajímavější druhy rostlin pro jarní sezónu. Byl jsem teda mimo domov a k blogu jsem se prostě nedostal. Jenom na ukázku - mám tu pro Vás jeden obrázek z výstavy, aby jste si mohli udělat dojem, jak taková akce asi může vypadat.
P1200985.jpg
Na této první letošní akci jsem speciálně pro vás nafotil jednu malinkou sérii příbuzných fotografií, protože se tu už opět množily hlasy a touha po nějaké další soutěži. Kdo chce opravdu soutěžit, ať se prosím ještě podívá na další fotografie.

Kalendář Trvalky 2012 - první informace

17. ledna 2011 v 9:46 | Pavel Ch. |  Kalendář
Kalendář Lavičky 2011 se sotva před pár dny dostal na zdi pokojů a kanceláří, ale už usilovně pracujeme na přípravě kalendáře na rok 2012. Ústředním námětem tohoto kalendáře budou trvalky, takže opět bude pestrý a optimistický, také trochu romantický a poučný. A samozřejmě i přehledný a praktický, jak má kalendář být. I pro rok 2012 zachováváme stejný formát kalendáře, který se osvědčil. To znamená, že kalendář bude mít charakter sešitu A4 (uzavřený), ale po otevření se jeho rozměr zvětší na formát A3. Na obrázku je k vidění jenom ukázka - kalendárium ještě není hotové. Brzo se na tomto blogu objeví další, podrobnější informace.P1170868 up.4.jpg

Bezúdržbová zahrada - realita nebo fikce ?

16. ledna 2011 v 1:30 | Pavel Ch. |  Co se nevešlo jinam
Už jste to slyšeli ? Bezúdržbová zahrada ? Skoro určitě ano. Poslední dobou je to poměrně časté slovní spojení. Zdá se, že někteří kolegové jsou nesmírně schopní a přizpůsobiví lidé. Od našich politiků pochytili účinnou předvolební fintu. Naučili se prostě  říkat jenom to, co národ chce slyšet. A tak vznikl fenomén bezúdržbové zahrady. Je načase se teda zeptat - může taková zahrada ve skutečnosti existovat?
P5284827.jpg

Na návštěvě v zahradě Bolfracks

10. ledna 2011 v 1:37 | Pavel Ch. |  Skotsko
Poprvé se s vámi všemi zdravím v roce 2011 a také se omlouvám, že jsem se chvilku neozval. Ale neděje se nic mimořádného, opět se spolu pustíme po cestách necestách za poznáváním krás zahradnického umění, případně si znova zasoutěžíme, nebo si představíme nějakou zajímavou rostlinu.

První letošní cesta nás zavede až do vzdálených kopců skotské vrchoviny. Podíváme se spolu na půvabnou zahradu Bolfracks, která se nachází téměř přesně na sever od skotského města Perth, skoro v samém středu skotské země.
P8061254.jpg