...zahrada - nejkrásnější obývák ...

V únoru si přečtěte

29. ledna 2010 v 23:13 | Pavel Ch. |  Upoutávky na články v časopisech
Tak nám končí leden a k jaru máme zase o kousíček blíže. To ale také znamená, že je načase připomenout vám, na co se případně můžete těšit v zahradnických časopisech. Nejdříve se podíváme do časopisu Zahrádkář (www.zahradkari.cz), neboť ten vychází jako první. Pro jeho čtenáře jsem připravil článek o dřevinách pro extrémní situace. Tyto situace naštěstí na zahradě neřešíme až tak často, ale některé problémy bývají pěkně zapeklité. Třeba co vysazovat do extrémního sucha, nebo naopak do míst, kde stále čvachtá voda? Únorový Zahrádkář nabídne pár dobrých tipů. Mimochodem, víte že třeba tamaryšek snese extrémně zasolenou půdu?
V únorovém čísle časopisu Flóra na zahradě ( www.floranazahrade.cz ) budeme zase trochu společně cestovat. Tentokrát se podíváme na půvabný belgický venkov. Navštívíme tam společně soukromou zahradu paní Diny Deferme. Tato zahrada je pro veřejnost otevřena jenom pár dnů v roce. Návštěva však opravdu stojí za to, neboť paní Deferme je zahradní architektka a její zahrada je ve všech detailech velmi romantická. Myslím, že by se vám mohla líbit.
S časopisem Flóra na zahradě si ještě trochu zavzpomínáme na časy trochu minulé. Vzpomínat budeme na tzv. africkou kopřivu, která byla třeba na naší škole součástí snad každé třídy a také nechyběla v kancelářích úřadů i ordinacích, protože snesla téměř každé zacházení. Od této zajímavé rostliny ale v posledních letech vzniklo mnoho opravdu krásných odrůd, a také se stihlo změnit její latinské jméno z jednoduchého Coleus na celkem jazykolamné Solenostemon scutellaroides. Na několik krásných odrůd se budete moct podívat právě v únorovém čísle.
A niečo mám i pre čitateľov na Slovensku. S časopisom Dom a Byt ( www.domabyt.sk ) sa na skok pozrieme zase do Anglicka. Na starom panstve West Dean, len kúsok od južného pobrežia leží prekrásna záhrada s veľkým arborétom. Okrem iného sa pri starom dome nachádza i unikátna kuchynská záhrada. Toto miesto je tak pôvabné, že by som vám prial vidieť ho na vlastné oči. Záhrada West Dean naozaj stojí za to!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 30. ledna 2010 v 9:21 | Reagovat

Pavle sama zahrádkář nejsem, ale moc ráda se na zahrady a rostlinky dívám, je to pastva pro oči. Proklikala jsem si i ty časopisy a ve Flóře na zahradě jsem si přečetla o primulce - Prvosence bezlodyžné. Koupila jsem si ji v květináči domů a teď už vím, jak se o ni dobře postarat. Pořád mi pěkně kvete, jen mi chuděra od 20. ledna nějak vybledla. :-D

2 brabi brabi | Web | 1. února 2010 v 13:09 | Reagovat

Tohle je krásný nápad, prolistovat si časopisy...Díky za něj Pavle. Jak mi zbude chvilka, vrátím se počíst si :))

3 Jana Jana | Web | 21. ledna 2011 v 8:01 | Reagovat

Báječné stránky, o takový nádherný kokořík se také snažím, ale je to běh na dlouhou trať. Jana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama