...zahrada - nejkrásnější obývák ...

V lednu si přečtěte

19. prosince 2009 v 17:33 | Pavel Ch. |  Upoutávky na články v časopisech
Říkáme jim všelijak - sakury, slivoně, třešně… Je to rod velmi bohatý a také hodně komplikovaný. Zahradníci však mají jasno, že je přes složité názvosloví nepřestanou využívat. Alespoň o některých nejkrásnějších či nejzajímavějších odrůdách těchto krásných stromů si budete moci trochu počíst v prvním čísle časopisu Zahrádkář (www.zahradkari.cz)
Zahrady můžou býti všelijaké, některé jsou přírodní, jiné moderní. Některé můžou mít nádech vzdáleného orientu, jiné ve skalkách představují drsný svět hor. Ale zahrada může být klidně vytvořena i podle kružítka. Fenomén magického kruhu v zahradní tvorbě vám představím v lednovém čísle časopisu Flóra na zahradě (www.floranazahrade.cz) .
U časopisu Flóra na zahradě (www.floranazahrade.cz) ještě chvíli zůstaneme. V rámci zahradnického cestování vás zvu na návštěvu do zahrady modrých laviček. Najdeme ji v anglické obci Denmans. Tato romantická zahrada je dílem, ale také bydlištěm známého zahradního architekta, pana Johna Brookse. Jeho jméno je ve světě zahrad opravdovým pojmem, možná i ve vaší knihovně najdete některou z jeho knih. Proto si myslím, že jeho zahrada se vám bude určitě líbit. Je vážně hezká!
A do třetice všeho dobrého - ještě jednou se protentokráte zdržíme v časopise Flóra na zahradě (www.floranazahrade.cz) . Pro milovníky jehličnanů jsem připravil článek o jehličnanech žluté až zlatavé barvy. Těchto odrůd je hodně, takže všechny se sem zákonitě nemohly vejít. Ale na malý přehled základních odrůd a pár pěstitelských rad se přeci jenom těšit můžete.
Slovenský časopis Dom a Byt (www.domabyt.sk) vychádza v zime vždy ako dvojčíslo. Pre mesiace január a február sa môžu slovenskí čitatelia tešiť na návštevu záhrady, ktorá najväčší rozkvet zaznamenala na prelome 19. a 20. storočia. Potom trochu spustla, ale už je zase krásna. Čože je to za záhradu? Volá sa West Dean a leží kúsok na sever od mesta Chichester. Okrem iného sa tu nachádza krásna kuchynská záhrada, ktorú niektorí odborníci považujú za najkrajšiu v celej Veľkej Británii.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 19. prosince 2009 v 17:55 | Reagovat

Za sebe můžu říct, že leden bych už klidně přivítala. Bude tak zase o kousek blíž k jaru.
Zahrada pana Johna Brookse musí být překrásná, něco už jsem dokonce i viděla a četla, takže ráda nakouknu a už se i těším na rady ohledně žlutých jehličnanů. Mám jednu zlatou tůji a nějak se jí u nás nedaří.
Hezký večer Eva

2 Aneris Aneris | E-mail | Web | 27. prosince 2009 v 14:17 | Reagovat

Těším se na leden :-) Johna Brookse mám ráda, mám jednu z jeho knih, je plná úžasných inspirací.

3 SV SV | E-mail | 13. ledna 2010 v 12:50 | Reagovat

krásna kuchynská záhrada 8 - )
také som ešte nepočula. ale znie to pekne. keď budem najbližšie plieť kvitnúce tekvice, tak im poviem, že sú krásna kuchynská záhrada  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama