...zahrada - nejkrásnější obývák ...

V prosinci si přečtěte

29. listopadu 2009 v 11:12 | Pavel Ch. |  Upoutávky na články v časopisech
Francouzský kraj Pikardie se rozprostírá téměř v nejsevernější části země. Je to historicky velmi zajímavá oblast, ale z hlediska turistiky jakoby stál trochu ve stínu slavnějších míst Francie. Hlavním městem kraje je Amiens, se světoznámou katedrálou Notre-Dame. Zahradník na cestách však v této oblasti hledal spíše zahradnické cíle. A že jich není málo - na to se můžete spolehnout. O některých z nich si budete moci trochu počíst v prosincovém čísle časopisu Flóra na zahradě (www.floranazahrade.cz), v článku "Zahradnické putování Pikardií".
Už několik let v českých zemích probíhá zahradnicky velmi záslužná akce, která z přihlášených projektů vybírá nejkrásnější zahradu a nejkrásnější park. Tato soutěž nese výstižné pojmenování Zahrada roku a Park roku. Odborná komise vybírá v těchto kategoriích nejhodnotnější díla, která po zásluze odměňuje. Hodnocení zahrad a parků probíhalo skoro uprostřed letních prázdnin. Snad by se na tomto místě mohla objevit i podrobnější reportáž , neboť tentokrát na cestách nebyl zahradník jenom jeden, ale hned celý kolektiv. Za tři dny jsme projeli republiku křížem krážem. Zajímavých zahrad jsme poznali na cestách celou řadu, ale vítězství patří jenom jedné. Letošní vítězství získala kouzelná zahrada na šumavském venkově. Fotografie Zahrady roku 2009 i pár zajímavých informací o ní na vás čeká v prosincovém vydání časopisu Zahrádkář (www.zahradkari.cz).

Slovenskí čitatelia sa so Záhradníkom na cestách stretávajú na stránkach časopisu
Dom a Byt (www.domabyt.sk). V decembrovom čísle sa naše putovanie nesie v duchu vianočných sviatkov. Preto dočasne opúšťame odbornú terminológiu vedeckých názvov rastlín a záhradníckych pojmov a uprednostňujeme náladu blížiacich sa Vianoc. Vianočná atmosféra môže mať všade trocha inú príchuť. Ako napríklad vyzerá advent vo Viedni ? Je to najlepšie vyskúšať si osobne, ale kto túto možnosť nemá, môže si zalistovať v časopise a užiť si aspoň trocha z viedenskej nálady, pri šálke čaju v teple domova.,
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 9. prosince 2009 v 13:25 | Reagovat

Dobrý den Pavle, vaše fotky jsou zase úplně skvostné. Ten kraj bych hrozně ráda navštívila, ale asi to zůstane jen mým snem.

2 zahradniknacestach zahradniknacestach | Web | 10. prosince 2009 v 7:05 | Reagovat

[1]: Dobrý den paní Evo, děkuji moc za pochvalu. Cestování po zahradnických i kulturních zajímavostech je opravdu moc zajímavé i krásné. Vím ale, že ne všechny sny se vyplní. Mě samozřejmě také ne, bohužel. Ale s krásou, kterou na cestách potkám, se alespoň s Vámi na tomto blogu podělím. Mějte se hezky a ještě jednou díky. Pavel

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama