...zahrada - nejkrásnější obývák ...

V listopadu si přečtěte

31. října 2009 v 21:06 | Pavel Ch. |  Upoutávky na články v časopisech
Z velké rodiny jehličnanů se největší oblibě těší ty druhy a odrůdy, které jsou barevně zajímavé a atraktivní. Kromě zelených odrůd existuje celkem bohatá skupina kultivarů, u kterých převažuje zlatě žluté, nebo naopak šedě modré vybarvení. Ty se také někdy označují jako stříbrné. A právě tuto skupinu si představíme trochu podrobněji v listopadovém čísle časopisu Flóra na zahradě ( www.floranazahrade.cz ).
V časopise Flóra na zahradě ( www.floranazahrade.cz ) vyjde v listopadu také další článek o zahradnickém cestování. Navštívíme ukázkovou zahradu Jana Boomkampa, která leží na okraji nizozemského města Borne. Tento komplex ukázkových zahrad je opravdu pozoruhodný, a stojí za vidění. Rozhodně si někdy tyto zahrady představíme i na tomto blogu. Podrobnější reportáž v časopise přináší kromě mnoha obrázků také důležité kontakty a turistické informace.
Časopis Zahrádkář ( www.zahradkari.cz ) dává nahlédnout pod pokličku tvořivé práce Zahradníka na cestách. Krátká reportáž "Zahrada na zelené louce" právě tady ukazuje, jak se postupně mění oraniště za rodinným domem na klasickou rekreační zahradu. Je to vskutku optimistický pohled na zakládání zahrad, neboť ukazuje, jak krátká doba někdy stačí na to, aby nově založená zahrada mohla vypadat hezky.

Situace zahrady v září 2007
Situace stejného místa z jiného úhlu v červenci 2008
Milovníkov záhrad a záhradníckeho cestovania hlavne zo Slovenska, pozveme v novembri na malý výlet za more. Presnejšie povedané, iba za blízke more, do krajiny najkrajších trávnikov, starých stromov a suchého humoru lordov. S časopisom Dom a Byt (www.domabyt.sk) pri návšteve Anglicka zavítame do mesta vzdelania. Z pohľadu Záhradníka na cestách si pozrieme Oxford. Zelených zákutí je tu naozaj dostatok, ale naším hlavným cieľom bude botanická záhrada v tomto meste. Mimochodom - je to najstaršia botanická záhrada vo Veľkej Británii.
Tento článok bol pôvodne avizovaný na október, ale z technických dôvodov bolo jeho vydanie presunuté až o mesiac neskôr. Ospravedlňujem sa za to, a ďakujem za pochopenie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 4. listopadu 2009 v 12:23 | Reagovat

Pavle dobrý den, nestačím zírat, jak se z oraniště stala za rok krásná zahrada. :-)  

2 zahradniknacestach zahradniknacestach | Web | 4. listopadu 2009 v 22:51 | Reagovat

Ano paní Evo, je to pro mnoho lidí velmi překvapivé. Některé rostliny se za dobré podmínky dovedou odvděčit velmi intenzivním růstem. Proto když se dřeviny kombinují třeba s trvalkama, efekt se může dostavit velmi rychle. I netrpěliví mají naději. Děkuji za návštěvu i komentář. Pavel

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama