...zahrada - nejkrásnější obývák ...

V říjnu si přečtěte

4. září 2009 v 23:41 | Pavel Ch, |  Upoutávky na články v časopisech
Líbí se vám okrasné trávy? Jejich svět je nesmírně bohatý a v zahradách můžou mít velmi široké uplatnění. Vyznat se s v obrovském sortimentu okrasných trav není ani trochu snadné. Alespoň základní přehled těch nejdůležitějších a nejkrásnějších trav vám představím v říjnovém čísle časopisu FLÓRA NA ZAHRADĚ (www.floranazahrade.cz). Najdete zde několik cenných rad, jak být úspěšný při pěstování těchto rostlin.
O nizozemském veletrhu Plantarium už byla na tomto blogu řeč. Podrobnější zprávu najdete opět v říjnovém časopise FLÓRA NA ZAHRADĚ (www.floranazahrade.cz).
Rádi se brouzdáte zahradními centry, hledáte nějakou opravdovou novinku, která na vaší zahradě zazáří jako perla? Nejzajímavější novinky z Plantaria, oceněné různými medailemi, budou právě v této reportáži představeny podrobněji. Máme se v příštích letech na něco v zahradnictvích vůbec těšit? Ano, určitě. O nejzajímavějších novinkách si budete moct přečíst právě v říjnovém čísle.

O plotech se v tisku již napsalo hodně řádků, někdy nás zajímají ploty technické - tedy dřevěné, zděné či kovové, jindy jsou předmětem zájmu naopak ploty živé, vytvořené z různých druhů rostlin. Existuje ale i možnost kombinovat prvky technické se živými. To pak vzniknou ploty…, říkejme jim položivé. Co se skrývá za tímto podivným termínem? Vše podstatné si můžete přečíst v říjnovém čísle časopisu ZÁHRADKÁŘ (www.zahradkari.cz).
Milovníkov záhrad či záhradníckeho cestovania zo Slovenska pozveme v októbri na malý výlet za more. Presnejšie povedané iba za blízke more, do krajiny najkrajších trávnikov, starých stromov a suchého lordského humoru. S časopisom DOM a BYT (www.domabyt.sk) pri návšteve Anglicka zavítame do mesta vzdelania, preklepneme Oxford z pohľadu záhradníka na cestách. Zelených zákutí je tu ozaj dostatok, našim hlavným cieľom bude botanická záhrada v Oxforde - najstaršia botanická záhrada vo Veľkej Británii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama