...zahrada - nejkrásnější obývák ...

Kouzelné zahrady ve West Dean

15. srpna 2009 v 23:40 | Pavel Ch. |  Anglie
Nedaleko historického městečka Chichester, v malebně zvlněné krajině hrabství Sussex leží staré panství West Dean. Je obklopeno krásnými zahradami, které stojí za to vidět. Součástí tohoto komplexu je také rozsáhlé arboretum s velkou sbírkou jírovců (Aesculus)
a liliovníků (Liriodendron). Jedním z nejpozoruhodnějších míst panství je užitková zahrada, kterou sami Angličané považují za jednu z nejkrásnějších vůbec. Historie tu prostupuje každým kouskem země, ze všech drobných staveb i budov je cítit minulost. Zahrady ve West Dean představují staré i nové odrůdy rostlin, ale všechno je tu zarámované atmosférou starých zašlých časů.

V jarním období zde bohatě kvetou okrasné česneky, které přitahují pozorovatelovu vnímavost z velké dálky.
Viktoriánské, pečlivě zrekonstruované pařeniště dodnes slouží svému účelu - na pěstování zeleniny i květin.

Jednou z dominant objektu je dlouhá pergola, kterou vytvořil slavný zahradní architekt Harold Peto. V době kvetení vistárií je to místo pro romantické povahy jako stvořené.
Zaujali vás tyto fotografie? Mohly by se použít třeba jako ilustrační snímky do časopisů, v reklamě, ale stejně dobře i jako velkoplošné zvětšeniny na výzdobu interiéru. Kromě těchto máme k dispozici mnoho dalších. Jestli nechcete zveřejňovat svá přání ve veřejné rubrice "komentáře", napište si přímo o informaci meilem na adresu chlouba@gmail.com .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama