...zahrada - nejkrásnější obývák ...

Hampton Court Palace Flower Show

11. srpna 2009 v 17:23 | Pavel Ch. |  Anglie
Od 7. do 12. července 2009 se v zahradách paláce anglických králů, známého Hampton Court Palace v Londýně, konala zajímavá zahradnická akce. Byla příznačně nazvána jako Hampton Court Palace Flower Show. Organizuje ji každoročně v tomto období RHS ( Royal Horticultural Society - neboli Královská Zahradnická Společnost). Je to velká událost, která přitahuje zájemce o zahradničení z celé Velké Británie i ze zahraničí. Je to napůl výstava, napůl obrovský zahradnický supermarket. Slovní spojení "flower show" je velmi výstižné.

Jednou z atrakcí Hampton Court Palace Flower Show jsou ukázkové zahrady. Prostřednictvím různých projektů se zde prezentují různí zahradní architekti. Tyto zahrady jsou vždy velmi zajímavé a obvykle řemeslně velmi dokonalé. V některých případech ale nesou tyto zahrádky typický výstavní syndrom. V běžném životě by prostě téměř nemohly fungovat. Jako třeba tato na obrázku. Plošné výsadbě ze sazeniček zeleniny rozhodně nelze upřít originalitu, ale když si představím množství práce, spotřebovaného času v souvislosti s krátkodobostí nabízeného efektu, tak tomuto projektu nedávám v realitě naději ani v tak zahradnické zemi, jakou je Anglie.


Hampton Court Palace Flower Show bylo velkou obchodní příležitostí pro nakupující i prodávající. Byly zde k vidění i skvělé marketingové nápady. Nákupní vozíčky vyrobené ze skládacích bedýnek křižovaly celou plochu výstavního areálu ve stovkách kusů.
Kdo se nevybavil dostatkem tašek, rád si podobnou skládací a mobilní pomůcku pořídil.


Na Hampton Court Palace Flower Show bylo snad možné nakoupit všechno, co si zahrada žádá. Atraktivní byly třeba různé stánky s trvalkama, které byly často naaranžované tak dobře, že přímo vyvolávaly u zákazníků ty nejsprávnější nákupní emoce.
Zajímavé byly ovšem i samotné expozice rostlin. Některé typy rostlin by pro naší klimatické podmínky sice nebyly vhodné, ale i tak tady bylo dost těch, které by u nás klidně mohly spokojeně růst. Tady mi bylo trochu smutno, neboť mnoho druhů skvělých druhů a odrůd na našem trhu zatím zcela chybí, přitom by se jim u nás zcela určitě dařilo. Kromě jiného zde byly například k vidění i různé odrůdy plaménků zakrslého vzrůstu, výborné třeba pro pěstování v nádobách. Na obrázku je miniaturní Clematis 'Ooh La La'.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama